Otopark hgs sistemi hgs bariyer sistemi

Otopark HGS Sistemi nedir?

Otopark HGS SistemiBirçok araç sürücüsü otopark giriş noktasına geldiğinde uzaktan kumandasını veya kartını aramakla vakit geçirmektedir. Özellikle kart okutmalı abone sistemi şeklinde bir otopark girişi ise durup kart okutmak zorunda olduğundan geride birikimlere sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçen otopark HGS sistemi ayrıca haksız kullanımlarında önüne geçen bir sistemdir.  Otopark kapasite sorunundan dolayı veya tahsisli yerinize tanımadığınız bir aracın park etmemesi için genelde misafir ve yabancı araçlar otoparka alınmazken bazı kat malikleri evinin penceresinden uzaktan kumandaya basarak misafirlerini veya geçici gelen yabancı aracı otopark içerisine almaktadır. Otopark HGS Sistemi bu durumun yaşanmaması için kesin çözümlerden bir tanesidir.

Durmaksızın geçişi sağlayan Etiket okumalı geçiş sistemi HGS bariyersistemi aynı zamanda konforlu kullanım imkanı sağlar ve yapınıza değer katar. Otopark HGS Sisteminin bir kullanım amacı ise güvenliğin işini kolaylaştırmaktır. HGS sistemi kurulmamış bir sitede güvenlik kimin kat maliği olduğunu bilmediğinden her aracı kontrol etmek durumunda kalır ve yoğun çalışma ortamında dikkatler dağılır. HGS kurulumu yapılmış bir projede kat malikleri araçlarına tahsis edilmiş ve sistemde kayıtlı olan HGS etiketleri ile serbestçe geçişlerini yaparken bu etikete sahip olmayan ve geçiş yapamayan araçlar güvenliğe takılır. Güvenlik yalnızca yabancı araçlar ile ilgilenir ve görevini daha randımanlı yapar.

Otopark HGS Sistemi

Otopark HGS Sistemi kullanım yerleri ve özellikler

Otopark içerisine yabancı araç almak istemeyen, güvenlik seviyesini arttırmak isteyen, daha modern bir geçiş sistemi isteyen her proje Otopark HGS Sistemi kurulacak yerlerdir. Bu site girişi olabileceği gibi, işmerkezi, plaza veya rezidans girişide olabilir. HGS Bariyer Sistemi otoparklarda abone amaçlı kullanılabilir.

Özellikli Sistem gelişmiş sistemdir.

Otopark HGS Sistemi antipassback özelliği : HGS Bariyer sistemi giriş yapmış araç etiketi çıkış yapmadan tekrar giriş yapamaz aynı şekilde çıkış yapmış araç etiketi giriş yapmadan tekrar çıkış yapamaz. Bu özellik sayesinde bir araç etiketi yalnızca bir araç sokmak için kullanılabilir.

HGS geçiş sistemi kişiye veya daireye özel kota belirleme : Kişi veya dairenin üç arabası mevcutken m2 gereği maksimum iki araba sokabilmektedir. Sistem kişi ve veya dairenin içerideki araç sayısını takip ederek üçüncü araçlarını içeri sokmasına izin vermez.

HGS geçiş sistemi mükerrer okuma engellemesi : Okuma işlemi yapıldıktan sonra aynı etiketin bir sonraki okunmaya başlanması süresini ayarlar. Özellikle yana kayar kapı sistemlerinde veya çıkış anteni kullanılmamış sistemlerde oldukça işe yarar.

Otopark HGS Sistemi kapasite kontrol : Otoparkınıza girecek HGS sayısını belirleyebilir ve bu adete ulaşıldığında sistem HGS girişini engeller. Bu özellik Dolu panosuyla kullanılabilir. Kapasite dolduğunda dolu bilgisi sürücüye aktarılır.

HGS Sistemi Canlı izleme : Araç tanımlaması yapılırken girilen tüm bilgiler (İsim-Soyad, blok, daire, araç resmi) sistem okuma yaptığında güvenlik biriminin ekranına gerçek zamanlı çıkar. Bu sayede geçiş yapan aracın doğruluğu kontrol edilir.

Otopark HGS Sisteminin daha bir çok özelliği mevcuttur, bu kadar ayrıntılı bir sistem olmasına rağmen kullanıcı arayüzü sayesinde bilgisayar başında kullanımı oldukça basittir. HGS Sistemi ile ilgili çok daha ayrıntılı bilgi ve danışmak istedikleriniz için firma irtibat numaralarımızdan firma personellerimiz ile görüşebilirsiniz. 0 (212) 2104677-78

Otopark HGS Sistemi ürün alternatifleri

HGS geçiş sistemi olarak hem kapsamlı PC bağlantılı versiyon hemde bilgisayar bağlantısı olmaksızın kapalı devre çalışabilen alternatiflere sahibiz. Projenizin HGS geçiş sistemi ihtiyacı ile ilgili sistem tespiti, uygunluk ve doğru konfigürasyon için firma personellerimizden destek isteyebilirsiniz.