Hızlı Kollu Bariyer

Hızlı Kollu Bariyer Sistemi

Hızlı Kollu BariyerBariyer sistemleri otopark güvenliği ve araç geçiş güvenliği açısından kurulan sistemleridir. Kurulum yapılan geçiş noktasının günlük araç sirkülasyonu tercih edilecek bariyer sisteminin sınıfını belirlemektedir. Kollu bariyer sistemlerinde iki tip sınıf vardır. Yarı profesyonel bariyer sistemleri ve tam profesyonel bariyer sistemleri. İnceleyeceğiniz Hızlı kollu bariyer sistemi tam profesyonel bariyer sistemi sınıfına girmektedir.

 

Hızlı Kollu Bariyer Sistemi nedir ?

Kollu bariyer sisteminin kurulum yapılacağı araç geçiş noktası sirkülasyon açısından yoğun bir nokta ise hem birikimin önüne geçmek hemde günlük hareket sayısı üst düzeylerde olacağından bariyer mekanik dayanıklılığı ön planda olan bariyer sınıfı tercih edilmelidir. Bahsettiğimiz bariyer sınıfı tam profesyonel hızlı kollu bariyer sistemidir. Hızlı kollu bariyer sistemi 0,80 sn ile 1 sn aralığında kol hareketini tamamlar. Bu hızı günlük en az 9500 kez yapabilecek kapasitededir. Bu yükün altından kalkabilecek mekanik aksama sahip olan hızlı bariyer doğal olarak diğer bariyerlerden hem sınıf olarak hemde özellik olarak çok daha üstün bir bariyer modelidir.

Hızlı Bariyer Sistemi Özellikleri

İncelemekte olduğunuz kollu bariyer sisteminde kol boyu 3-4-5-6 metre olabilmektedir. 76mm çapa sahip yuvarlak kol kullanılmaktadır. Bu kol tipi rüzgar direncini minimize eder. Hızlı Kollu Bariyer sistemi araç çarpmalarında mekanik aksama zarar gelmemesi için çarpma durumunda geriye doğru açılma özelliğine sahiptir. 1440 rpm hızındaki motor 208nm tork üretmektedir. Elektronik kart yapısı her türlü entegrasyona müsade edecek yapıdadır.

Hızlı Bariyer Sistemi nerelerde kullanılabilir?

Tam profesyonel hızlı kollu bariyer sistemi yüksek sirkülasyonların izlendiği ücretli otopark giriş ve çıkışlarında, otoban gişe giriş ve çıkışlarında, HGS, Plaka okuma gibi durmaksızın geçişi ifade eden hızlı geçiş sistemlerinde ve yapınıza değer katacağını düşündüğünüz her otopark girişinde kullanılabilir.

Hızlı Kollu Bariyer Sistemi Montaj şekli

Bariyer sistemi gövdesinin tabanı 27 x 35 cm ebadlarındadır. Bu tabanın oturacağı en az 50×50 cm beton bir yüzey gerekmektedir. Bu beton yüzeyin orta noktasından enerji kablosu, emniyet için kurulacak araç dedektörü loop coil kablosu, entegre çalışacak ürünün tetik kablosu (HGS, Plaka okuma, bilet makinası, ücretli ödeme noktası) ve varsa buton kablosu çıkmalıdır. Hızlı kollu bariyer sistemi fiziki montajı zemine yapıldıktan sonra bahsi geçen kabloların elektronik panoya bağlantısı gerçekleştirilir. Bütün bu işlemler bitirildikten sonra test ve devreye alma işlemleri başlayacaktır.